Edit Content

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz ogólnej pielęgnacji stóp, fizjoterapii, laserowego leczenia grzybicy, czy artretycznej pielęgnacji stóp i kostek, wystarczy zadzwonić.

Kontakt

klinika zdrowej stopy

najczęściej zadawane pytania

Wizyta u podologa nie wymaga szczególnego przygotowania. Należy zadbać wyłącznie o podstawową higienę stóp, natomiast im mniej ingerencji na stopach tym lepiej, ponieważ podolog będzie mógł ocenić faktyczny stan stóp, wykonać niezbędne zabieg i wdrożyć terapię.

Konsultacja u podologa polega na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem oraz ocenie stanu stóp i wdrożenie leczenia.

Zakładanie klamer na wrastające paznokcie nie jest zabiegiem bolesnym, natomiast jeżeli chodzi o usunięcie odcisku to wszystko zależy od jego umiejscowienie i wielkości dlatego im szybciej zareagujemy, tym lepiej dla pacjenta.

W gabinecie zabiegi wykonuje podolog – specjalista z odpowiednimi kwalifikacjami.

Do gabinetu podologa należy się zgłosić z takimi problemami jak:

Inaczej zwane kurzajkami. Wywołane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV. Brodawka jest to otwarta guzowata narośl skórna. Wyróżnia się ponad 100 rodzajów brodawek. Najpopularniejsze z nich to tzw. kurzajki - określa się jako brodawki wirusowe, mogą się różnić rozmiarem wyglądem lokalizacją istnieją takie jak:

- zwykłe - to łagodne zmiany o średniej wielkości, szorstkiej, strukturze, wyraźnych ograniczeniach, zlokalizowane są zazwyczaj na palcach,

- podeszwowe,

- zmiany Hiper cara to tyczny wnikające głęboko do skóry, często bolesne. Mieszczą się na podeszwie stopy, przeważnie występują pojedynczo,

- kurzajki płaskie to płaskie wykwity grudkowe. Występują na grzbietach rąk.

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się specjalistyczną pielęgnację stóp

Podolog zajmuje się specjalistyczną pielęgnacją stóp. We współpracy z lekarzami specjalistami obejmuje opieką osoby z grupy ryzyka: cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów, niewydolność krążeniowa. Podolog szczególnie często zajmuje się także profilaktyką i leczeniem stóp sportowców.

Pedicure kosmetyczny jest zabiegiem pielęgnacyjnym dla zdrowych stóp. Pedicure podologiczny jest zabiegiem leczniczo-pielęgnacyjnym zarówno dla zdrowych, jak i zmienionych chorobowo stóp z problemami takimi jak: odcisk, modzel, nagniotek, brodawka, pękające pięty czy wrastające paznokcie.

Aby zająć się miejscem problematycznym, nie trzeba umawiać się na pełną usługę pedicure podologicznego. Podolog zajmie się tylko miejscem, które potrzebuje opracowania np. tylko odciskiem.

To odmiana infekcji, która ma charakter przewlekły. Występuje w trzeciej i czwartej przestrzeni międzypalcowej. Skóra zaczyna się łuszczyć, występuje pieczenie oraz świąd.

Paznokcie obcinamy na prosto, zgodnie z kształtem opuszka, tak aby nie zostawiać ostrych fragmentów oraz nie wycinać ich zbyt mocno.

Odparzanie stopy spowodowane jest jej przegrzaniem. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na jakość obuwia. Jeśli obuwie jest wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów, stopa nie będzie się przegrzewać.

Kiedy odcisk jest dokuczliwy i bardzo bolesny najlepiej udać się na wizytę u podologa.

Jest to zgrubienie skóry wnikające bardzo głęboko, posiadające jądro. Odcisk na stopie powstaje na skutek ucisku.

To ograniczone zgrubienie w warstwie rogowej naskórka. Plackowata narośl dość miękka o żółtawym zabarwieniu. Modzel charakteryzuje się rogowaceniem w części środkowej i spłaszczeniem na obwodzie.  Powstaje przez ucisk lub tarcie - spowodować go może niewygodne obuwie.

To ograniczone zgrubienie w warstwie rogowej naskórka. Występuje na skutek stałego ucisku, w ten sposób skóra „się broni”. Nagniotek najczęściej występuje na stronie grzbietowej,  ale także podeszwowej stopy.

Pękające piety wyglądają jak szczeliny zwykle w zrogowaciałej części naskórka. Zdarza się jednak, że są o wiele głębsze i sięgają aż do skóry właściwej. W takim przypadku pięty bolą przy każdym kroku, potrafią krwawić, a niekiedy nawet ropieją. Przyczyn pękających pięt jest wiele np. źle dobrane obuwie, skłonności genetyczne, nadwaga, źle przeprowadzony pedicure kosmetyczny.

Jest to oddzielenie się płytki paznokciowej od łożyska. Występuje na skutek grzybicy. Pojawia się również przez mechaniczne uszkodzenie paznokcia. Przyczyną może być także kontakt z niektórymi detergentami.

NAPISZ DO NAS

Z przyjemnością odpiszemy na każde Twoje zapytanie. Czekamy na Ciebie.