Edit Content

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz ogólnej pielęgnacji stóp, fizjoterapii, laserowego leczenia grzybicy, czy artretycznej pielęgnacji stóp i kostek, wystarczy zadzwonić.

Kontakt

uslugi-podologiczne

Odcisk to zmiana hyperkeratotyczna, która powstaje w wyniku długotrwałego ucisku lub tarcia. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu, wykwalifikowany personel usunie zmianę, którą zabezpieczy specjalistycznym opatrunkiem z odciążeniem. Dzięki takiemu postępowaniu, regeneracja następuje szybciej oraz pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych.

PRZYCZYNA POWSTAWANIA ODCISKÓW

Najczęstszą przyczyną występowania odcisków, modzeli i nagniotków jest deformacja stopy oraz nieprawidłowo dobrane obuwie. Choroby współtowarzyszące, nadwaga czy nieprawidłowa pielęgnacja mogą również predysponować do powstawania zmian rogowych w obrębie stopy.

wrastajacy-pzanokiec

Wrastające paznokcie u stóp to częsty stan, w którym róg lub bok paznokcia wrasta w miękkie ciało. Rezultatem jest ból, stan zapalny skóry, obrzęk, a czasami infekcja. Wrastające paznokcie zwykle dotykają dużego palca.

KIEDY NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PODOLOGA?

Często można samodzielnie zająć się wrastającymi paznokciami. Jeśli ból jest silny lub rozprzestrzenia się, w naszym gabinecie podejmujemy kroki w celu złagodzenia dyskomfortu i pomagamy uniknąć powikłań związanych z wrastającymi paznokciami.

Jeśli masz cukrzycę, jesteś bardziej narażony na powikłania zarówno ze strony problemu wrastających paznokci, jak i stopy cukrzycowej. Diabetycy powinni być pod ścisłą kontrolą podologa.

pekajace-piety

Pękające pięty to problem, który może powodować duży dyskomfort. Pęknięcia powstają najczęściej w obrębie warstwy rogowej lecz mogą również dotyczyć głębszych warstw skóry. Dzięki współpracy z podologiem, który wykona specjalistyczny zabieg oraz wdroży plan pielęgnacyjny, problem pękających pięt może być tylko wspomnieniem.

 

modzele

Modzel to zmiana rogowa, która powstaje w wyniku, najczęściej, długotrwałego ucisku. Modzel to „warstwa ochronna skóry”, która powstaje w miejscach, gdzie tkanka kostna występuje blisko powierzchni skóry, np. w wyniku nieprawidłowego ustawienia stopy. Stopa ma trzy fizjologiczne punkty podparcia I i V główka kości  śródstopia oraz guz piętowy. W przypadku przesunięć punktów obciążenia w początkowym stadium powstają modzele.

 

brodawki

Brodawka to zmiana wirusowa, która w różnej postaci występuje w obrębie stopy (i nie tylko). Wirus brodawczaka bytuje wokół nas i uaktywnia się najczęściej w momencie obniżenia odporności. Brodawki są często mylone z odciskami. Jest to o tyle niebezpieczne, że procedura postępowania z odciskami jest całkowicie odmienna od procedury zabiegowej dotyczącej brodawek. Brak kompetencji w tym obszarze będzie powodował rozprzestrzenianie się wirusa na coraz większej powierzchni.

W gabinecie podologicznym są różne metody usuwania brodawek. Podolog określa, która z nich w danym stadium będzie najardziej skuteczna.

 
nagniotki
To schorzenie nieestetyczne, powodujące duży dyskomfort. Mamy bowiem do czynienia z twardymi naroślami skórnymi, które powstają na skutek ciągłego uciskania danego miejsca stopy, na przykład gdy nosimy niewygodne obuwie. W wyniku reakcji obronnej skóry następuje miejscowe nagromadzenie komórek naskórka. Aby temu zapobiec unikajmy obuwia zbyt małego, wąskiego, ale też zbyt luźnego, w którym stopa nieustannie się przesuwa. Przyczyną może być też niepoprawny chód bądź zniekształcenia w obrębie śródstopia, na przykład jego wysklepienie. Niekiedy nagniotki powstają na stopach, na których palce na siebie nachodzą, co jest uwarunkowane genetycznie. 
 
Nagniotki mają specyficzną budowę. Na środku każdego z nich znajduje się tak zwany czop rogowy w kształcie stożka, którego ostre zwieńczenie wrasta w skórę. To prowadzi do podrażnień w obrębie bardzo wrażliwej warstwy okostnej, a objawia się ostrym bólem. Bagatelizowanie takiego stanu może prowadzić do wystąpienia stanów zapalnych, świądu, a nawet nieustających dolegliwości bólowych. Z nagniotkami najczęściej mamy do czynienia na palcach u stóp, u ich zewnętrznej strony, mającej styczność z obuwiem, ale również na śródstopiu i piętach.